مرکز مشاوره و راهنمایی انجام پایان نامه و سمینار

چاپ مقاله در کنفرانس و مجلات

چاپ مقاله در کنفرانس و مجلات نوشته

در این مطلب موسسه راسا شما را با نحوه چاپ مقاله در کنفرانس و مجلات داخلی و خارجی و بخش های مختلف چاپ مقالات آشنا می کند:

چاپ مقاله در کنفرانس و مجلات معتبر داخلی و خارجی

زمانی که دانشجویان نگارش و ترجمه مقاله را تمام کردند، در بهترین حالت ۵۰ درصد راه را طی نمودند و وارد مرحله اصلی چاپ مقاله یعنی داوری قرار میگیرند. این بخش مهمترین قسمت از چاپ مقاله بشمار میرود. زیرا بسیاری از مقالات در این مرحله ریجکت شده و یا باید اصلاحیات را انجام دهند. اگر مقاله شما در داوری تایید شود، نامه اکسپت از ادیتور مجله برای نویسنده مسئول مقاله ارسال میشود.

موسسه راسا مقالات علمی شما را با قیمت مناسب و در معقول ترین زمان ممکن در نشریات و مجلات معتبر و مورد تائید دانشگاه های ایران مانندISI , ISC , SCOPUS , PUBMED بصورت تضمینی به چاپ می رساند.

در این مقاله از موسسه راسا شما را با چاپ مقاله در کنفرانس ها و مجلات معتبر آشنا میکنیم.

چاپ مقاله در کنفرانس و مجلات نوشته

نحوه ارسال نامه پذیرش و چاپ مقاله در کنفرانس و مجلات معتبر برای نویسنده

 • بسیاری از مجلات از سابمیت کردن نامه پذیرش خودداری می کنند. (صرفاً چاپ مقاله پژوهشگر را در قالب ایمیل به مسئول مقاله اطلاع می‌دهند).
 • فقط تعدادی از مجلات بعد از پذیرش مقاله نام نویسنده و عنوان مقاله را در مجله آنلاین می‌کنند.
 • این آنلاین شدن، به معنی چاپ مقاله نیست. (مجله با این روال مشخص می‌کند مقاله مورد نظر را پذیرش کرده و در نوبت چاپ قرار داده است).
 • اما بسیاری از مجلات نیز بعد از پذیرش دادن به مقالات اسم یا عنوانی از آن مقالات در وب سایت خود نمایه نمی‌کند. نمی‌توان انتظار داشت که تمام مجلات این کار را انجام دهند. (زیرا هر مجله‌ای در فرآیند پذیرش و چاپ مقاله فرآیند و مراحل خاص خود را سپری می‌کند).

موسسه راسا شما را با اکسپت مقاله در کنفرانس ها و مجلات معتبر آشنا می کند.

ذکر نام نویسندگان در نامه پذیرش به چه صورت است؟

با توجه به درخواست نویسنده مسئول مبنی بر قید نام تمامی مولفین در نامه اکسپت مقاله در مجله این امکان وجود دارد که ادیتور مجله نامه پذیرش را با نام تمامی مولفین به نویسنده مسئول ارسال کند. ادیتور می‌تواند تقاضای نویسنده مسئول را برای ذکر تمامی نویسندگان بر روی نامه پذیرش نادیده بگیرد. (فقط نام نویسنده مسول را درج شود اکتفا کند).

فرمت نامه پذیرش به صورتی است که بیشتر بر اساس سلیقه ادیتور بستگی دارد. (معمولا مانند چاپ نیست که نظر نوسنده به نوع نوشتار اسامی اهمیت داده شود).

نامه پذیرش به چه صورت است؟

نامه پذیرش ارسالی ادیتورها کاملاً سلیقه‌ای بوده و ارسال نامه ممکن است از طریق ایمیل برایتان ارسال شود. که معمولا در انتهای نامه پذیرش با مهر ادیتور مجله به اتمام میرسد.

پژوهشگران گرامی در صورت نبود مهر در نامه اکسپت مقاله نگران نشوند. (تقلبی یا غیر معتبر بودن آن را تداعی نکنند).

ارتباط ادیتورها با نویسنده مسئول

 • ادیتورهای مجلات مکاتبات خود را با نویسنده مسئول انجام میدهند.
 • اطلاع رسانی در مورد مقالات از سوی ادیتور به نویسنده مسئول ارسال می شود.
 • نامه اکسپت مقاله هم برای نویسنده مسئول فرستاده می شود.
 • اغلب نام نویسنده مسئول ذکر میشود. (کمتر دیده شده که نام دیگر نویسندگان در نامه اکسپت ذکر شود).
 • معمولا بعد از چاپ مقاله و آنلاین شدن آن در وب سایت مجله، نام تمامی مولفین در آن ذکر می‌شود.

اعلام تاریخ چاپ مقاله در نامه پذیرش

 • ادیتورهای مجلات با توجه به وضعیت و تعداد مقالات در دست چاپ و ترافیک نوبت چاپ مجله خود تاریخ چاپ مقاله را به صورت دقیق اعلام کنند.
 • ممکن است ادیتور مجله تاریخ چاپ و یا مشاره دقیق چاپ مقاله را در مجله مشخص نکند. (به صرفاً سال چاپ را بیان کند).
 • تا شماره و ماه چاپ بعداً به نویسنده مسئول فرستاده شود. (در انتها تمامی این ریزه کاریها در اسکوپ نامه پذیرش بستگی کامل با سلیقه ادیتور مجله و سردبیر دارد).

چاپ مقاله در کنفرانس و مجلات کیبورد

هزینه چاپ قبل یا بعد از ارسال نامه پذیرش

بسیاری از مجلات برای اینکه مقاله شما را به چاپ برسانند ابتدا از شما می خواهند تا تمام هزینه چاپ مقاله را تسویه کرده تا نامه اکسپت مقاله را برای شما ارسال و مراحل چاپ مقاله را ادامه بدهند.

 • این مجلات بیشتر مجلات تضمینی می باشد (در ازای دریافت هزینه چاپ مقاله معمولا داوری راحت تری نسبت به بقیه مقالات دارند).

محتوای نامه پذیرش و چاپ مقاله در کنفرانس و مجلات معتبر

برخی از پژوهشگران انتظار دارند که محتوای نامه‌های پذیرش در یک فرمت خاص نوشته شده باشند. ولی این بستگی به سلایق خود ادیتورها بستگی دارد. نامه پذیرش مجلات مختلف بخاطر سلایق مختلف ادیتور ساختار متفاوتی دارد.

چاپ مقاله در کنفرانس و مجلات مشاوریاب

شفاف سازی:

هدف ما از ارائه خدمت صرفاً کسب درآمد یا چاپ یک مقاله یا کتاب بنام مشتری نیست بلکه در کنار موارد فوق آموزش نحوه جمع آوری داده ها، تحلیل و نتیجه گیری و ارائه آن به صورت یک سند علمی نیز در دستور کار ما قرار دارد. گرچه ممکن است برخی از مشتریان به دلایلی از قبیل عدم نیاز، ضیق وقت یا سایر محدودیت ها در آینده از آموزش های ارائه شده استفاده نکنند اما حداقل در این مقطع در جریان ساز و کار تولید علم قرار گرفته اند. به عبارت بهتر هدف نهایی ما از ارائه خدمات علمی و پژوهشی مشارکت هر چه بیشتر ما در زمینه تولید علم، افزایش بنیه علمی کشور و ارتقاء جایگاه ایران در رتبه بندی کشورهای تولید کننده دانش می باشد.

چاپ مقاله در کنفرانس و مجلات کتاب ریل

در این مقاله از موسسه راسا شما را با اکسپت مقاله در کنفرانس ها و مجلات معتبر آشنا نمودیم.

موسسه علمی پژوهشی راسا با بیش از ۵ سال سابقه در زمینه چاپ مقالات در نشریات معتبر با ضریب تاثیر مثبت همواره با ارائه خدمات حرفه ای و تخصصی و مشاوره های تخصصی رایگان در خدمت پژوهشگران بزرگوار است.

موسسه راسا حاصل تلاش پژوهشگران و محققین برای چاپ مقالات ارزشمند خود در مجلات مورد تایید وزارت علوم را هموار می سازد. خدمات ترجمه، فرمت بندی و مشاوره را ارائه میدهند تا پژوهشگران بتوانند مقالات خود را در مجلات مورد تایید وزارت علوم چاپ کنند. برای ثبت سفارش میتوانید با کارشناسان موسسه تماس حاصل نمایید و از راهنمایی مشاوران بهره مند شوید.

دیدگاه‌ها (2)

*
*

  علی حیاتی مهمان اردیبهشت 13, 1399 پاسخ

  سلام بنده درمرحله نوشتن پایان نامه هستم اکنون احتیاج دارم دومقاله تاریخی برای دفاع وفارغ التحصیلی درمجلات معتبر تاریخی بصورت علمی پژوهشی چاپ نمایم لطفا درمورد چاپ .هزنه وتاییدیه معتبر مورد تایید وزارت علوم حقیر را یاری کنید

  مشاوریاب مدیر کل خرداد 4, 1399 پاسخ

  با سلام لطفا با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید

با ما در واتساپ در تماس باشید