مرکز مشاوره و راهنمایی انجام پایان نامه و سمینار

انجام پایان نامه هنر

انجام-پایان-نامه-هنر-مشاوریاب

در این مقاله موسسه راسا به بررسی انجام پایان نامه هنر ، زیر شاخه های رشته هنر، پایگاه های معتبر برای چاپ مقالات هنر می پردازد:

مقدمه

هنر مجموعه‌ ای از اثرات یا مراحل پرورش انسان است که در جهت تاثیرگذاری بر عاطفه ها، احساسات و هوش انسانها یا به ‌هدف انتقال یک معنی یا مفهوم افریده می‌شوند. هنر توان و مهارت خلق زیبایی است.

از مهمترین گرایشهای هنر می‌توان به هنرهای تجسمی (طراحی، نقاشی، تندیس‌ گری، عکاسی و چاپ)، هنرهای نمایشی (تئاتر و رقص)، موسیقی، ادبیات (داستان و شعر)، سینما و معماری در نظر گرفت.

انواع زیر شاخه های هنر

هنرهای کاربردی

هنرهای مفید به هنرهایی اطلاق میشود که عملکرد و سودمندی آن‌ها حائز اهمیت دارد و منظور از خلق این هنر کاربرد آنهاست،

مانند طراحی خودرو، معماری و طراحی صنعتی.

هنرهای زیبا

هنرهای زیبا به هنرهایی گفته می شود که فقط به خاطر زیبائیشان خلق شده‌ اند از قبیل:

نقاشی، مجسمه‌سازی، رقص و موسیقی

درحال حاضر کلمه هنر در زبان ما در معنایی متفاوت تر از قدیم استفاده می شود و منظور از آن خلق انسان‌ ها در زمینه هنرهای زیبا است.

انجام پایان نامه هنرر

معنی این کلمه امروزه مساوی با واژه هنرهای زیبا در زبان لاتین است.

به‌طور سنتی هنرهای زیبا شامل هفت دسته زیر می باشد:

انواع هنرهای زیبا:

 • ادبیات: شعر، داستان، نمایشنامه، فیلمنامه و نثر
 • هنرهای نمایشی: سینما، تئاتر و …
 • رقص و حرکات نمایش
 • انجام پایان نامه هنر در تمامی گرایش ها
 • موسیقی
 • هنرهای ترسیمی: نقاشی، خطاطی، عکاسی و …
 • هنرهای دستی: مجسمه‌سازی، شیشه‌گری و …
 • معماری
 • طراحی و ساخت طلا و جواهر

طراح طلا و جواهر آلات به شخصی گفته می شود که با تلفیق علم و هنر، به طراحی زیور آلات می پردازد.

نقاشی

نقاشی، رسم یا نگارگری، هنری است که در آن رنگ در سطح نقش کاغذ یا بوم را ایفا می کند و اثر آفریده می شود.

 • شخصی که این اثر را خلق می کند نقاش نام می گیرد،
 • مخصوصا زمانیکه حرفه و تخصص اصلی وی نقاشی باشد.
 • اصلی ترین شاخه هنرهای تجسمی در نظر گرفته می شود و پیشینه آن بالغ بر ۶ برابر زبان نوشتاری است.
 • تعدادی از محققان براین باورند که نخستین نقاشی‌ های پیدا شده در غارها نشانگر اینست که آدمهای نخستین با نقاشی حیوانات و شکارهایشان آمادگی برای مبارزه را جلوه می دادند.

اغلب آثار معروف و مشهور هنری امروزه، مانند مونالیزا، نقاشی بحساب می آیند. با این وجود تفاوت عقائد کمی در زمینه کاملا هنری بودن آثاری که به روش‌های غیر سنتی و با روش‌های غیر از شیوه‌های کلاسیک خلق می‌شوند وجود دارد اما از لحاظ مفهومی، هنرمندانی که از صدا، نور، آتش‌بازی، چاپگرهای جوهرافشان، پیکسل‌های صفحه نمایشگر و حتی پاستل یا مواد دیگر برای خلق اثرشان استفاده می‌کنند، با کسانی که مواد سنتی و رنگ‌های آمیخته با زرده تخم مرغ را بکار می‌برند، یکسان هستند. در نتیجه به اغلب کارهای هنری از این دست نقاشی گفته می‌شود. در قیاس با نقاشی، طراحی، سلسله عملیات ایجاد یک سری اثر و نشانه با استفاده از فشار آوردن یا حرکت ابزاری بر روی یک سطح است.

طراحی لباس

انجام پایان نامه هنر گرایش طراحی لباس علم فنون، ابزار و اصولهای طراحی مدنظر برای تولید طرحهای فنی دقیق، طراحی اولیه، ترسیم فنی و مدل ها می باشد.

انجام پایان نامه هنر لباس

طراحی صنعتی

طراحی صنعتی با آفرینش مفهوم های نو در حیطه های گوناگون زندگی بشر در ارتباط است.

طراحی برابرنهاده، جایگزینی برای معادل لغت Design استفاده می شود، آموزش طراحی صنعتی در کشور ما، یک گرایش اصلی و با عنوان طراحی صنعتی در دانشگاه ها صورت می گیرد.

حرفه طراحی صنعتی، در پی انقلاب صنعتی در اروپا و بر اساهای مصنوع مورد استفاده مردم، توسط هنرمندان و پیشه وران با استفاده از روشهای دستی و نه ماشینی و در مقیاس محدود ساخته می‌شدند. با پدیدار شدن روشهای تولید صنعتی ماشینی، در چهره مصنوعات تحول وسیعی ایجاد شد و مصنوعات دستی و ظریف به مرور زمان کمرنگ شده و مصنوعات درشت و زمختی جایگزین شدند که اثری از هنر هنرمند در آن‌ دیده نمی‌شد. همه مصنوعات صنعتی بدون در نظر گرفتن زیبایی و به منظور برطرف کردن نیازها طراحی و ساخته شدند. در چنین شرایطی هنرمندان دست‌ساز در مخالفت با پدیده، خواهان طرد مصنوعات ماشینی و توجه به مصنوعات دست ساز شدند.

جنبش هنر و پیشه که رهبر اصلی اش، ویلیام موریس نام دارد، در راستای این روند شکل گرفت.

عکاسی

عکاسی از منظر معنای لغوی یعنی روش عکاسی و عکسبرداری می باشد و نیز به حرفه عکاس نیز اطلاق می گردد.

 • این گرایش از هنر در بیشتر زبانهای دنیا فتوگرافی نامیده می شود.
 • شامل دو لغت یونانی فتو به معنای نور و گرافی به معنی ثبت است.
 • پس می توان فتوگرافی را نقش کردن با نور تعریف کرد.

عکاسی یعنی ثبت و ایجاد یک تصویر که شامل دو مرحله است:

 • ابتدا، ایجاد تصویر با دوربین و ثبت آن روی فیلم یا گیرنده تصویر الکترونیکی
 • و مرحله بعد، ظاهر کردن تصویر پنهان از دوربین عکاسی و پایدار کردن تصویر.

دریافت و ثبت نور بر روی یک سطح حساس به نور، مانند نگاتیو یا گیرنده تصویر، باعث می‌شود الگوهای نوری بازتابیده شده یا ساطع شده از اشیاء بر روی سطح حساس به نور (نقره کلرید یا گیرنده) تأثیر گذارد و باعث ثبت تصاویر گردد. عکاسی شامل سه رویکرد هنری، علمی و صنعتی است که شکل گیری آن از پدیده علمی شروع شد و سپس در صنعت گسترش پیدا کرد و به عنوان هنر پایدار شد.

مجسمه سازی

 • مجسمه‌سازی، تندیسگری یا پیکر تراشی هنر همگذاری یا شکل دادن به اجسام نامیده می شود.
 • ممکن است با هر اندازه، شکل و هر مصالح یا تکنیکی انجام می گیرد.
 • به محصول این هنر تندیس، مجسمه و پیکره می گویند.
 • هر پیکر سه بعدی که به منظور خلق یک مفهوم هنری به وجود آمده را می‌توان تندیس نام گذاری کرد.
 • هر شکل دادنی پیکرتراشی نیست و باید در بطن اثر، یک ایده و مفهوم تداعی گر باشد.

انجام پایان نامه هنر مجسمهه

در بررسی پیشینه ایرانیان، علاقه چندانی نسبت به هنر مجسمه سازی برخلاف هنرهایی مانند منبت کاری، سنگ تراشی و… که مهارت بسیار بالایی داشته اند وجود نداشته و این رویکرد در دورهای تاریخی پیش از تاریخ اسلام و ادوار اسلامی تکرار شده است.

معماری

 • معماری سبک طراحی و نحوه چیدمان بناها و سایر سازه های فیزیکی است.
 • معماری، هنر و فنون طراحی و ساختن ساختمانها، فضاهای شهری و سایر فضاهای داخلی و خارجی  است.
 • معماری شاخه جدا از مهندسی عمران بوده، گرچه اکثر بناها (مانند خانه ها و ابنیه عمومی) به طور کامل در حوزه هنر معماری است، برخی سازه ها و بناهای دیگر (مثل یادمان‌ ها، پلها، کارخانه ها و غیره) وجود دارند که در مرز معماری و مهندسی سازه یا معماری و هنر جا دارند.

پژوهش هنر

پژوهش هنر یکی از گرایشهای دوره ارشد و دکتری در ایران است که به منظور آن ایجاد انگیزه و خلاقیت و توسعه هنر، بالندگی خلاقیتهای هنری و ارتقا تفکر هنر و فرهنگ اسلامی هنری و خصوصا ارتقا زمینه های یادگیری و تحقیق و پژوهش و تالیف و تصنیف در حوزه های هنری و جهت دهی به حرکت های هنری جامعه اسلامی است.

فلسفه هنر

فلسفه‌ هنر به‌ بررسی چرایی هنر و اصول نظری‌ و فلسفی‌ می پردازد. بعضا مبانی‌ نظری‌ به مبانی‌ متافیزیکی‌ و ما بعد الطبیعی‌ هنر اطلاق می‌ شود. بشر همیشه به دنبال رسیدن به پاسخ چرایی و ماهیت هستی به منظور شناخت خود و هستی می باشد. بنابراین وقتی بشر آثاری هنری زیبا را می بیند سوالی پیش می آید:

 • که این زیبایی از کجا سرچشمه می گیرد؟
 • زیبایی چه وجهه هایی دارد؟
 • طبقه بندی برای ارزیابی آثار هنری زیبایی چگونه است؟

و بسیاری پرسشهای دیگر. هدف رشته فلسفه هنر در دانشگاه ها به منظور واکاوی این سوالات هست.

مرمت اشیاء فرهنگی-تاریخی

گرایش مرمت اشیاء یکی از گرایش های هنر است که به منظور آماده کردن افراد به این دانش، کسب تجربه و عملکرد علمی در راستای مرمت اشیا و آثار فرهنگی-تاریخی راه اندازی شده است به نحوی که نگهداری ، احیا و مرمت علمی از این آثار هنری پیشبردی در راستای استقلال فرهنگی و اقتصادی میهن عزیزمان باشد.

از این اهمیت که کشور ایران آثار وسیع در ادوار مختلف دارا می باشد، نگهداری و حفظ آثار بازمانده که نشانگر هویت اسلامی و تاریخی ایران ست اقتضای متخصصین و کارشناسان این حوزه را می طلبد و این متخصصین باید شناخت لازم از منظرهای مختلف هنری، تسلط لازم به اجزا و مواد تشکیل دهنده این آثار هنری و عوامل موثر در واکنش گرایی آن کسب کنند. به دلیل تنوع جنس آثار، معمولا متخصصین این حوزه در زمینه علاقه و تخصص خود فعالیت می کنند.

هنرهای اسلامی

هنرهای اسلامی به بررسی هنرهای موجود در جامعه مسلمانان (الزامی به خلق اثر توسط مسلمانان نیست و جامعه اسلامی مدنظر قرار می گیرد) می پردازد که بعضی از این آثار هنری با تعالیم اسلامی منطبق نبوده اما تاثیر آن در فرهنگ و جامعه اسلامی پدیدار می گردد.

هنر اسلامی یکی از اصلی ترین دوره های هنری و از موثرترین نتایج در عرصه های هنری است.

شامل هنرهای نقاشی، خوشنویسی ، معماری، سرامیک و همانند آن ها می شود.

تمرکز هنر اسلامی بر آفرینش زیبایی با نقشهای انتزاعی و استفاده از حروف بوده است.

بهترین موسسه انجام پایان نامه هنر

موسسه راسا با کادری متشکل از دانشجویان و فارغ التحصیلان ممتاز دانشگاه های تهران مفتخر است. که بیش از ۱۰سال به مشاوره و امور مربوط به انجام پایان نامه هنر در مقطع کارشناسی ارشد و رساله دکتری در تمامی گرایش های:

 • هنرهای تجسمی (نقاشی، گرافیک، طراحی لباس، معماری، مجسمه سازی، ارتباط تصویری، تصویرسازی)،
 • نمایش
 • موسیقی
 • هنرهای اسلامی
 • مرمت اشیاء فرهنگی-تاریخی
 • فلسفه هنر، پژوهش هنر

و بین رشته ای مشغول است.

شما دانشجویان عزیز میتوانید با خیالی آسوده تمامی مراحل مربوط به مشاوره و انجام پایان نامه رشته های هنر و انجام رساله دکتری هنر خود را به کارشناسان ما بسپارید. همکاران ما موظف هستند که شما دانشجوی عزیز را از بدو شروع به کار پایان نامه تا پس از انجام فرآیند دفاع به شکلی مطلوب همراهی و همیاری نمایند.

پایگاه های معتبر مقالات برای رشته هنر

مهم ترین پایگاه های مقالات گرایش های رشته هنر بر اساس اثربخش بودن، سطح مقالات و تعداد ارجاعات به صورت زیر دسته بندی می شود:

Wiley Online Library: در این پایگاه علمی، دسترسی به نشریه ­ها و کتاب­های تخصصی حوزه­ های موضوعی مختلف از قبیل کشاورزی، معماری، هنر، تجارت و اقتصاد، شیمی، کامپیوتر، فناوری اطلاعات، علوم زمین و زیست­ محیطی، علوم انسانی، حقوق، علوم زیستی، ریاضیات، پزشکی، پرستاری، روانشناسی، علوم اجتماعی و دامپزشکی، از انتشارات معروف وایلی امکان پذیر است.
Science Direct: این پایگاه نیز یکی از دیگر از مفیدترین منابع مقاله به حساب می آید.
civilica: اطلاع رسانی فراخوان کنفرانس ها، دسترسی به متن کامل مقالات منتشر شده در همایش ها، دسترسی به مقالات نشریات و امکان پرداخت آنلاین، مهم ترین خدمات این سایت به شمار می روند.
Scopus: کی از بزرگترین پایگاه های چکیده نامه و نمایه نامه استنادی از متون تحقیقاتی و منابع تحت وب با کیفیت می باشد.

نحوه انجام پایان نامه هنر

انجام پایان نامه هنر در پنج فصل نگارش می شود:

 • کلیات پایان نامه هنر
 • مروری بر مطالعات پیشین
 • روش شناسی تحقیق
 • تجزیه و تحلیل
 • نتیجه گیری و پیشنهادات

۱- کلیات پایان نامه

این فصل از پایان نامه هنر ، حالت توسعه یافته پروپوزال نگارش شده است.

شیوه ی نگارش این فصل به این صورت است که در ابتدا مقدمه ای کلی در ارتباط با موضوع مورد بحث، فرضیات، اهداف و سوالات پیشنهادی در پاراگراف آخر می باشد. دیگر بخش های این فصل، شامل اهداف پایان نامه، ضرورت انجام پایان نامه و نوآوری های پایان نامه می باشد که با شرح و بسط بخشهای متناظر با این مطالب در پروپوزال، این بخش را نگارش می­کنیم.

در پایان این فصل به صورت خلاصه معرفی اجمالی تمامی فصول پایان نامه می پردازیم.

۲- مروری بر مطالعات پیشین

در این فصل از پایان نامه هنر ابتدا یک مقدمه کلی در ارتباط تاریخچه و مبحث هنری مورد نظر و زیر مجموعه های آن در تحقیقات و مقالات پیشین ارایه می کنیم. این مطالب می تواند شامل موضوعات فرعی دیگری که مربوط به پایان نامه می‌باشد را نیز در بر گیرد، اما مطالب نگارش شده بایستی برخاسته از دل مقالات انجام شده در گذشته باشد. نکته ای که باید در این قسمت مورد توجه قرار گیرد، استفاده از مقالات به روز از پایگاه های معتبر باشد.

بهتر است که این مقالات بیشتر از ژورنالها انتخاب شود.

۳- روش شناسی تحقیق

در این قسمت از پایان نامه هنر بایستی روش تحقیق از ابعاد هدف، محیط اجرا، استراتژی و مسیر اجرا، معرفی جامعه آماری، بیان تعداد نمونه و روش نمونه گیری، روش اجرا در جمع آوری اطلاعات، معرفی انواع روش های آماری مورد استفاده در پایان نامه، بررسی قابلیت اطمینان و اعتبار و خلاصه مطالب ارایه شده در راستای موضوع پایان نامه مطرح گردد. قابل توجه است که بیش از ۹۵ درصد این بخش بایستی منحصرا مربوط به نویسنده و ایده وی باشد (یعنی تکراری نباشد).

۴- تجزیه و تحلیل

در این فصل از پایان نامه هنر، بایستی تجزیه و تحلیل یافته های تحقیق، معرفی محتوای فصل، توصیف داده ها (آمار توصیفی) مانند جداول و نمودارهای توصیفی، خلاصه مطالب: خلاصه مطالب ارائه گردد.

۵- نتیجه گیری و ارائه پیشنهادات

در این فصل از پایان نامه هنر که شامل دو بخش اصلی است.

ابتدا در بخش نتیجه گیری در دو پاراگراف در مورد بحث اصلی پایان نامه صحبت کرده

و سپس تجزیه و تحلیل حاصل از پژوهش را ارائه می دهیم.

در پاراگراف آخر نتایج حاصل را بیان می کنیم. در قسمت پیشنهادات، نیز چنیدن طرح که موضوع پایان نامه را بهبود می بخشد، مطرح می کنیم.

امیدواریم خواندن این مقاله مفید برای انجام پایان نامه هنر و گرایش های آن باشد.

در صورتیکه تمایل به سفارش انجام پایان نامه هنر دارید با تکمیل فرم زیر تیم راسا با شما تماس خواهد گرفت.

دیدگاه‌ها (0)

*
*

با ما در واتساپ در تماس باشید