مرکز مشاوره و راهنمایی انجام پایان نامه و سمینار

انجام پایان نامه حقوق

مشاوره-انجام-پایان-نامه-حقوق مشاوریاب

در این مقاله موسسه راسا انجام پایان نامه حقوق ، انواع گرایشها و معرفی پایگاه های معتبر رشته حقوق را مورد بررسی قرار می دهد:

انجام پایان نامه حقوق

رشته حقوق یکی از قدیمی ترین رشته های علم انسانی است که در گرایش های مختلف خود به دنبال ایجاد عدل در روابط اجتماعی بین افراد جامعه می باشد. این رشته علم انسانی تلاش مینماید تا با ایجاد رویه های مشخص به تنظیم روابط قوای دولتی با یکدگیر و قوای دولتی دربرابر مردم بپردازد.

انجام پایان نامه حقوق

انجام پایان نامه حقوق در تمامی گرایش ها

رشته حقوق دارای گرایش های مختلفی می باشد که نیاز به انجام پایان نامه خواهند داشت.

مهمترین این گرایش ها عبارتند از:

گرایش حقوق خصوصی

حقوق خصوصی از قدیمیترین گرایش ها در کارشناسی ارشد حقوق است.

ساده ترین تعریف آن همین است که این شاخه از حقوق به دنبال تنظیم روابط افراد با یکدیگر است.

گرایش حقوق خصوصی در کارشناسی ارشد حقوق، در واقع حقوق مادر محسوب شده و به تنظیم روابط بین افراد جامعه با یکدیگر می پردازد و دولت در آن نقش قابل توجهی را ایفا نمی نماید.

گرایش حقوق عمومی

گرایش حقوق عمومی در کارشناسی ارشد حقوق به بررسی و مطالعه روابط فی بین سایر اشخاص حقیقی و حقوقی و دولت در هر جامعه می‌پردازد.

حدود و ثغور اعمال حاکمیت عمومی، مفهوم قدرت و حاکمیت و چگونگی پیشگیری از تضییع حقوق افراد جامعه توسط مقامات عمومی از مباحث عمده این گرایش می‌باشد.

حقوق اداری، حقوق مالی، حقوق اساسی وحقوق کار از ‌شاخه‌های گرایش حقوق عمومی به محسوب می شوند.

گرایش حقوق بشر

حقوق بشر علمی جدید و بین رشته‌ای در عرصه جهانی محسوب می شود.

با مبانی فلسفه و جامعه‌ شناسی سر و کار داشته و در سال های اخیر به دلیل ناکارآمدی مبانی حقوق صرف و روابط اجتماعی داخلی و بین‌المللی گسترش یافت.

موضوعاتی همچون:

 • نقد مبانی فلسفی حقوق بشر
 • حقوق همبستگی
 • انسان‌ شناسی
 • حقوق مدنی سیاسی
 • حقوق اقتصادی اجتماعی فرهنگی
 • عدالت قضایی
 • حقوق بشردوستانه بین‌الملل
 • و حقوق بشر در اسلام

موضوعات گرایش حقوق بشر در مقطع کارشناسی ارشد می باشند.

گرایش حقوق جزا و جرم شناسی

جرایم و مجازات اعمالی است که به جهت نقض نظم در جامعه نسبت به عاملین این رفتارها اجرا می‌شود.

این گرایش از حقوق درباره آیین‌دادرسی کیفری و حقوق کیفری بین‌المللی، حقوق جزای عمومی و اختصاصی و کیفرشناسی و یا علم اداره‌ زندانها بحث می‌نماید. دانشجویانی که قصد علم آموزی در رشته حقوق جزا و جرم شناسی را داشته باشند با مباحثی چون روانشناسی و روان پزشکی کیفری، جرم‌شناسی، جامعه شناسی جنایی، پلیس علمی یا کشف علمی جرایم و پزشکی قانونی نیز آشنا گردند.

گرایش حقوق مالکیت فکری

گرایش حقوق مالکیت فکری در مقطع کارشناسی ارشد حقوق، یکی از شاخه‌های رشته حقوق خصوصی محسوب می گردد.

موضوع این گرایش، حمایت از حقوقی است که به اشخاص به دلیل خلاقیت‌های فکری و آفرینش‌ها، ابداعات و نوآوری های آنان داده می‌شود.

گرایش حقوق تجارت بین الملل

در مورد این گرایش شاید اساسی ترین سخن این است که آتیه دار ترین و در عین حال مشکل ترین گرایش حقوق، حقوق تجارت بین‌الملل است.

این گرایش را می‌توان مجموعه‌ای از قواعد حاکم بر مبادلات تجاری میان اشخاص حقیقی و حقوقی دانست که دارای ویژگی فرامرزی یا دارای عنصری خارجی است. موضوعاتی مثل حقوق حمل و نقل‌های بین‌المللی، شرکتهای چندملیتی، بیع بین‌المللی کالاها، حقوق انرژی و داوریهای بین‌المللی، تعارض قوانین، سازمان تجارت جهانی و تجارت الکترونیک در این رشته مورد بررسی قرار می‌گیرند. فقر شدید منابع مطالعاتی و نیروی انسانی متخصص در این زمینه عرصه را برای فعالیتهای حرفه‌ای و پژوهشی دانشجویان این رشته مهیا نموده است. تسلط به زبان های خارجی به ویژه زبان انگلیسی، لازمه فعالیت های علمی در این حیطه است.

گرایش حقوق بین الملل

حقوق بین‌الملل گرایشی از حقوق است که به بررسی قواعد و اصول، تکالیف و حقوق حاکم بر رفتار و روابط میان کشور ها و سازمان های بین المللی و همچنین اشخاص حقیقی و حقوقی در موارد متعدد می‌پردازد. دانشجویان گرایش حقوق بین الملل کارشناسی ارشد حقوق، در طول مدت تحصیل با حقوق بین‌الملل اسلامی، مسئولیت مدنی و روشهای مسالمت آمیز حل و فصل اختلافات بین‌المللی، حقوق سازمان های بین‌المللی، متون حقوقی به زبان خارجه و حقوق بین‌الملل خصوصی آشنا می گردند.

گرایش حقوق محیط زیست

حقوق محیط زیست حقوقی است که به مطالعه قواعد موجود در زمینه محیط زیست انسان می‌پردازد و در ‌الواقع مرتبط با محیط زندگی انسان ها می‌باشد. این رشته قواعد و رفتارهایی را که باعث ایجاد لطماتی توسط اشخاص به محیطی که در آن زندگی می‌کنند، تنظیم می نماید.

گرایش حقوق اقتصادی

رشته حقوق اقتصادی با آموزش اصول حاکم بر روابط بخش عمومی و خصوصی و مبانی اقتصادی نگاه جدیدی ایجاد می کند. به موجب آن بتوان به ایجاد و تفسیر قواعد و قوانین حقوقی پرداخته شود. دانشجویان این رشته در طول مدت تحصیل با حقوق مالیاتی، حقوق تجارت بین‌المللی، حقوق عمومی اقتصادی، تحلیل اقتصادی حقوق، حقوق جزای اقتصادی، حقوق شرکت های خارجی، حقوق بین‌الملل اقتصادی، حقوق بانکی، حقوق تجارت بین‌المللی و حقوق اسناد تجاری آشنایی می یابند.

گرایش حقوق نفت و گاز

از جمله جدیدترین گرایش های حقوقی می توان به گرایش حقوق نفت و گاز اشاره نمود.

به بررسی حقوق حاکم بر قراردادهای انرژی در سطح بالاستی و پایین دستی می پردازد.

این گرایش نوپای حقوق در ایران امروزه داوطلبان زیادی دارد که این امر موجب اجرای پروژه ها، پایان نامه ها و مقالات فراوان در این گرایش گردیده است.

گرایش حقوق ثبت

ثبت اسناد و املاک یکی از الزامات زندگی امروزی محسوب می گردد و لزوم ایجاد گرایشی از حقوق برای رفع ابهامات و تربیت نیروهای زبده در این رشته حقوقی باعث ایجاد این گرایش از حقوق گردیده است. این گرایش نوپای حقوق نیز در ایران امروزه داوطلبان زیادی دارد که این امر موجب اجرای پروژه ها، پایان نامه ها و مقالات فراوان در این گرایش گردیده است.

انجام پایان نامه حقوق ترازو ابی

بهترین موسسه انجام پایان نامه حقوق

موسسه راسا با کادری متشکل از دانشجویان و فارغ التحصیلان ممتاز دانشگاه های تهران مفتخر است. که بیش از ۱۰ سال به مشاوره و امور مربوط به انجام پایان نامه رشته حقوق در مقطع کارشناسی ارشد و رساله دکتری در تمامی گرایش های حقوق مشغول است. شما دانشجوی عزیز میتوانید با خیالی آسوده تمامی مراحل مربوط به مشاوره و انجام پایان نامه حقوق و انجام رساله دکتری حقوق خود را به کارشناسان ما بسپرید. همکاران ما موظف هستند که شما دانشجوی عزیز را از بدو شروع به کار پایان نامه تا پس از انجام فرآیند دفاع به شکلی مطلوب همراهی و همیاری نمایند.

انجام پایان نامه حقوق

پایگاه های معتبر مقالات برای انجام پایان نامه حقوق

مهم ترین پایگاه های مقالات مهندسی برق بر اساس اثربخش بودن، سطح مقالات و تعداد ارجاعات به صورت زیر دسته بندی می شود:

نورمگز: پایگاه نورمگز دارای منبعی کامل از انواع مقالات در رشته حقوق می باشد.

مگیران: منبعی عظیم از مقالات مختلف را در اختیار پژوهشگران قرار می دهد.

سیویلیکا: از مهمترین تارنماهای ایرانی که می تواند کمک شایانی را در جهت اجرای پایان نامه های حقوقی در اختیار دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری قرار دهد، پایگاه اینترنتی سیویلیکا می باشد.

سیویلیکا دارای انواع مقالات همایشی در زمینه گرایش های مختلف حقوق می باشد.

Hein Online: یکی از اساسی ترین منابع بین المللی گرایش حقوق پایگاه اینترنتی Hein Online می باشد.

Hein Online دارای انواع مقالات و پژوهش های حقوق می باشد و بر این اساس کمک شایانی برای انجام پایان نامه به پژوهشگران و دانشجویان حقوقی خواهد نمود.

انجام پایان نامه حقوق کتاب

نحوه انجام پایان نامه حقوق

 پایان نامه حقوق در پنج فصل نگارش می شود:

 • کلیات پایان نامه
 • مفاهیم و پیشینه پژوهش
 • پردازش موضوع اصلی پایان نامه
 • تجزیه و تحلیل موضوع
 • نتیجه گیری و پیشنهادات

فصل های پایان نامه حقوق:

 فصل اول

فصل اول پایان نامه های حقوقی، موسسه ما توسط پژوهشگران مجرب خود ابتدا به بیان کلیات پژوهش از قبیل سوالات، فرضیه ها، اهداف، روش ها، پیشینه و غیره می پردازد.

فصل دوم

فصل دوم پایان نامه های حقوقی عمدتاً به مفاهیم پژوهش اختصاص می یابد.

به عنوان مثال اگر ما قصد اجرای یک پایان نامه در زمینه فرآیند طلاق در فقه امامیه و حقوق انگلستان را داشته باشیم، در فصل دوم این پژوهش به مفاهیمی همچون طلاق، طلاق توافقی، طلاق باین، طلاق رجعی، مهریه و …. خواهیم پرداخت.

فصل سوم

در نهایت فصل سوم از پژوهش به بیان و تحلیل موضوع اصلی پژوهش می پردازد.

در موضوع پیش گفته، اگر بخواهیم پایان نامه ای در زمینه فرآیند طلاق در فقه امامیه و حقوق انگلستان نگارش نماییم، در فصل سوم به بررسی اصول شکلی طلاق در فقه امامیه و حقوق انگلستان پرداخته می شود و این دو مورد باهم مورد مطالعه تطبیقی واقع خواهند شد.

فصل چهارم

فصل چهارم در پژوهش های حقوقی تا حدود زیادی دنباله رو فصل سوم است.

در این فصل در موضوع پی گفته اگر بخواهیم اقدام به نگارش پایان نامه نماییم، به بررسی اصول ماهوی موجود در طلاق در فقه امامیه و حقوق انگلستان پرداخته می شود.

فصل پنجم

در نهایت نیز فصل پنجم پژوهش های حقوقی به نتیجه گیری، جمع بندی و پیشنهادات نهایی پرداخته می شود.

در این فصل تلاش می گردد تا فرضیه های پژوهش تایید یا رد گردند و در نهایت پیشنهاداتی در جهت بهبود شرایط مربوط به موضوع حقوقی مطروحه ارائه گردد.

امیدواریم خواندن این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد.

در صورتیکه تمایل به سفارش انجام پایان نامه حقوق دارید، با همکاران ما در موسسه راسا تماس بگیرید.

دیدگاه‌ها (0)

*
*

با ما در واتساپ در تماس باشید