مرکز مشاوره و راهنمایی انجام پایان نامه و سمینار

انجام پایان نامه عمران

انجام-پایان-نامه-عمران مشاوریاب

در این مقاله موسسه راسا به بررسی انجام پایان نامه عمران ، انواع گرایشها، انواع نرم افزارها و پایگاه های علمی معتبر این رشته می پردازد:

معرفی رشته عمران:

اگر بخواهید یک مدرک در رشته مهندسی عمران دریافت کنید، باید بدانید که مهندسان عمران ساخت، نگهداری و بهبود کیفیت زندگی جوامع را دنبال می‌کنند. پلها، سدها، جاده ها یا تونلها همگی حاصل دانش و تجربه مهندسان عمران هستند که طراحی، ساخت و مدیریت کل پروژه را از توسعه تا ارزیابی انجام می‌دهند. دانش و تجربه فارغ التحصیلان مهندسی عمران پشت تمام بزرگترین و ضروری ترین ساختارهایی هستند که ما را احاطه کرده اند. مانند ساختمان‌ها، شبکه‌های حمل و نقل، انرژی و آب و غیره. بنابراین این رشته یک تخصص حیاتی برای هر جامعه است. در ادامه به بررسی انجام پایان نامه عمران می پردازیم.

انجام پایان نامه عمران کلاه

هدف مهندسی عمران

هدف مهندسی عمران طراحی حرفه‌ای و توسعه پروژه‌ های زیربنایی است که می‌تواند در مقیاس وسیع، مانند توسعه سیستم‌های حمل و نقل در سراسر کشور و یا شبکه‌های تامین آب، و یا در مقیاس کوچکتر، مانند توسعه جاده‌ها یا ساختمان‌های شخصی باشد. تمام جنبه‌های ساخت یک سازه تحت مجوز یک مهندس عمران قرار می‌گیرند. این امر می‌تواند شامل برنامه‌ریزی، طراحی، بودجه بندی، نظارت، مدیریت ساخت و ساز و تجزیه و تحلیل باشد، و اغلب پروژه های مهندسی عمران شامل ترکیبی از تمام این عناصر است.

نکته بزرگ در مورد مهندسی عمران در دنیای واقعی این است که مهندسی عمران یک رشته بزرگ در ارتباط با بسیاری از صنایع است که به طور مداوم با نیازها و خواسته‌های جامعه سازگار است. در سال‌های اخیر، مهندسی عمران با توجه به بسیاری از نگرانی‌های زیست محیطی معاصر، به حل مسائل مربوط به کیفی و کمبود منابع آب، با در نظر گرفتن پتانسیل انرژی پایدار در صنعت پرداخته است. یک مهندس عمران، می‌آموزد که ریاضیات و دانش علمی (مخصوصا فیزیک) را به موقعیت‌های واقعی و مشکلات ایجاد شده و حفظ ساختارها، با توجه به ملاحظات زیست محیطی، مالی، قانونی و اخلاقی، اعمال کند.

مهارت‌های مهندسی عمران

افرادی که در رشته مهندسی عمران مشغول به تحصیل هستند، مهارت‌های طراحی خود، به ویژه طراحی کامپیوتری را توسعه می دهند. کار پروژه یک موضوع اصلی است، به این معنی که مهندس عمران، در سال‌های آخر تحصیل، قادر به تکمیل پروژه‌های طراحی به صورت جداگانه یا درون یک تیم خواهند بود. مهارت‌های مهندسی عمران به شدت ریشه در ریاضیات و علوم دارد و سطح بالایی از مهارت در این افراد برای پیش‌بینی عملکرد و توانایی سازه‌هایی که طراحی می‌کنند مورد نیاز است. به همین علت، دانشجویان با زمینه‌های قوی در رشته‌های فیزیک و ریاضی که علاقه مند به طراحی سازه‌های کاربردی هستند، نامزد اصلی برای دنبال کردن رشته مهندسی عمران هستند.

انجام پایان نامه مهندسی عمران در تمامی گرایش ها

مهندسی عمران دارای دوازده گرایش کلی می باشد:

انجام پایان نامه عمران سازه

مهندسی سازه گرایشی از مهندسی عمران است که به عنوان اصلی‌ترین شاخه مهندسی عمران به تحلیل و طراحی سازه های مختلف عمرانی همچون ساختمانهای شهری، آپارتمانها، ساختمانهای بلند مرتبه و غیره می‌پردازد.

انجام پایان نامه عمران سازهه

انجام پایان نامه عمران مدیریت ساخت

گرایش مدیریت ساخت با هدف پرورش مدیران پروژه از بعد مالی، برنامه ریزی و زمانی، به پرورش مدیر پروژه می‌پردازد.

انجام پایان نامه عمران خاک و پی (ژئوتکنیک)

مهندسی ژئوتکنیک، گرایشی از مهندسی عمران است که به بررسی خصوصیات خاک و رفتارهای زمین تحت بارهای وارده، می‌پردازد.

هدف اصلی این رشته طراحی فونداسیون ساختمانهای طراحی شده توسط مهندسین سازه خواهد بود.

انجام پایان نامه عمران حمل و نقل

گرایش حمل و نقل، گرایشی از مهندسی عمران است که در زیر شاخه های مختلف به برنامه ریزی سیستم های حمل و نقل شهری و برون شهری می پردازد.

انجام پایان نامه عمران راه و ترابری

گرایش راه و ترابری، گرایشی از مهندسی عمران است که به طراحی و ساخت جاده ها و زیرسازی های آن توجه دارد.

انجام پایان نامه عمران سازه های دریایی

گرایش سازه دریایی، گرایشی از مهندسی عمران است که به تحلیل و طراحی سازه‌های دریایی ساحلی و فرا ساحلی همچون اسکله های بنادر، سکوهای نفتی، خطوط انتقال زیر دریا و غیره می­پردازد.

انجام پایان نامه عمران سازه دریایی

انجام پایان نامه عمران زلزله

گرایش مهندسی زلزله، گرایشی از مهندسی عمران است که به نگاه ویژه ای به این مخاطره طبیعت پرداخته و سازه با درجه اهمیت بالا را مورد تحلیل قرار می­دهد.

انجام پایان نامه عمران آب و سازه هیدرولیکی

گرایش آب و سازه های هیدرولیکی، که طی سالهای اخیر از ترکیب دو رشته عمران آب و عمران سازه های هیدرولیکی ایجاد شده است، گرایشی از مهندسی عمران است که

 • به طراحی و مکان یابی سدها،
 • سیستم های جمع آوری و انتقال آب
 • و ساماندهی رودخانه ها می­پردازد.

انجام پایان نامه عمران محیط زیست

مهندسی محیط زیست، گرایشی از مهندسی عمران است که به نوعی جانشینی جدید و به روز شده با توسعه محدوده عملکرد برای رشته آب و فاضلاب محسوب می­شود که

 • به تصفیه آب و هوا،
 • طراحی سیستمهای تصفیه فاضلاب،
 • و نیز راهکارهای رفع مشکلات زیست محیطی ناشی از عوامل صنعتی و انسانی می­پردازد.

انجام پایان نامه عمران مدیریت منابع آب

گرایش مدیریت منابع آب، گرایشی جدید در رشته مهندسی عمران است که به بررسی مسائل خرد و کلان مدیریت منابع آبی سطحی و زیر زمینی چه از لحاظ کمی و کیفی می­پردازد.

انجام پایان نامه عمران خطوط راه آهن

رشته مهندسی خطوط راه آهن گرایشی جدید و تفکیک شده از گرایش راه و ترابری از مهندسی عمران است که به

 • طراحی،
 • برنامه‌ریزی،
 • هدایت و نظارت بر پروژه های مربوط به راه آهن و خطوط ریلی
 • و پژوهش در مسائل مرتبط با راه آهن و خطوط ریلی می‌پردازد.

انجام پایان نامه عمران پدافند غیر عامل

رشته پدافند غیرعامل گرایشی از مهندسی عمران است که به طراحی و تحلیل سازه‌های دفاعی و طراحی آنها می‌پردازد.

بهترین موسسه انجام پایان نامه عمران

موسسه راسا با کادری متشکل از دانشجویان و فارغ التحصیلان ممتاز دانشگاه های تهران مفتخر است که بیش از ۱۰سال به مشاوره و امور مربوط به انجام پایان نامه عمران در مقطع کارشناسی ارشد و رساله دکتری در تمامی گرایش های مهندسی عمران اعم از سازه، مدیریت ساخت، آب و سازه های هیدرولیکی و غیره مشغول است. شما دانشجوی عزیز میتوانید با خیالی آسوده تمامی مراحل مربوط به مشاوره و انجام پایان نامه عمران و انجام رساله دکتری عمران خود را به کارشناسان ما بسپارید. همکاران ما موظف هستند که شما دانشجوی عزیز را از بدو شروع به کار پایان نامه تا پس از انجام فرآیند دفاع به شکلی مطلوب همراهی و همیاری نمایند.

نرم افزارهای کاربردی برای انجام پایان نامه مهندسی عمران

 MATLAB:

نرم افزاری مطلوب برای برنامه نویسی و محاسبات در تمامی شاخه های مهندسی عمران می باشد.

انجام پایان نامه عمران نرم افزار

 SAP:

نرم افزار تحلیل و طراحی سازه های مهندسی است که برای طراحی و تحلیل در شاخه های سازه و زلزله و پدافند غیر عامل کاربرد دارد.

 ETABS:

نرم افزار تحلیل و طراحی سازه های ساختمانی است که برای طراحی و تحلیل در شاخه های سازه و زلزله و پدافند غیر عامل کاربرد دارد.

 PERFORM:

نرم افزار تحلیل و طراحی سازه های ساختمانی تحت زمین لرزه است که برای طراحی و تحلیل در شاخه های سازه، زلزله و پدافند غیر عامل کاربرد دارد.

 MSP:

نرم‌افزاری به منظور بررسی مالی، زمانی و مدیریت جامع پروژه ها در گرایش مدیریت ساخت مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 FLOW-3D/FLUENT:

نرم افزارهای تحلیل و طراحی رفتار سیالات و سازه های آبی است که برای طراحی و تحلیل در شاخه های سازه های هیدرولیکی، سازه های دریایی، آب، مهندسی رودخانه کاربرد دارد.

انجام پایان نامه عمران با FLAC:

نرم‌افزار تحلیل و طراحی رفتار سیالات و سازه های آبی است که برای طراحی و تحلیل در شاخه های سازه های هیدرولیکی، سازه های دریایی، آب، مهندسی رودخانه کاربرد دارد.

 ABAQUS:

نرم افزار تحلیل اجزای محدود سازه های مهندسی است و بررسی های میکرو آنها استفاده می شود.

امکانات تحلیل و گرافیکی و پردازنده های قوی این نرم افزار موجب شده است که در تحلیل سازه ها در شاخه های سازه و سازه های هیدرولیکی و زلزله و راه و ترابری و ژئوتکنیک و راه‌آهن و سازه های دریایی و پدافند غیر عامل کاربرد داشته باشد.

 ANSYS:

نرم افزار تحلیل اجزای محدود سازه های مهندسی است و برای بررسی های ریز مقیاس آنها استفاده می شود.

امکانات تحلیل و گرافیکی و پردازنده های قوی این نرم افزار موجب شده است که در تحلیل سازه ها در شاخه های سازه و سازه های هیدرولیکی و زلزله و راه و ترابری و ژئوتکنیک و راه‌آهن و سازه های دریایی و پدافند غیر عامل کاربرد داشته باشد.

SEISMO STRUCT:

نرم افزار تحلیل و طراحی لرزه ای است که در شاخه های سازه، زلزله و پدافند غیر عامل کاربرد دارد.

PLAXIS:

نرم‌افزار تحلیل اجزای محدود سازه‌های زمینی است که در شاخه های سازه و سازه‌های هیدرولیکی و ژتوتکنیک و راه و ترابری و راه‌آهن کاربرد داشته باشد.

OPEN-SEES:

نرم افزار تحلیل سازه های مهندسی است که در تحلیل سازه ها در شاخه های سازه و زلزله کاربرد دارد.

انجام پایان نامه عمران با ENVI:

این نرم افزار به منظور بررسی تصاویر ماهواره ای و GPS در گرایش

 • راه و ترابری
 • محیط زیست
 • نقشه برداری کاربرد دارد.

انجام پایان نامه عمران با CIVIL-3D:

به جرات می توان گفت که این نرم افزار پرکاربردترین نرم افزار مهندسی و بالاخص رشته عمران بوده که در تمامی پروژه های نقشه کشی، نقشه برداری، طراحی ساختمانها، خطور انتقال اب و هر مبحث طراحی سازه ای و خاکبرداری یا خاکریزی دیگری مورد استفاده خواهد بود.

 CEQUAL:

این مدل به آنالیز کیفی مخازن تامین کننده آب شرب به عنوان یک منبع استراتژیک می پردازد.

 WEAP:

این نرم افزار مدیریت عرضه و تقاضا را در مدل های تحلیل سیستم منابع آب را بر عهده دارد.

 MODFLOW:

این کد وظیفه تحلیل هیدرولیکی آب موجود در آبخوانها (آب زیرزمینی) بر عهده دارد. این کد توسط سه شرکت GMS،PMWIN وVisual MODFLOW به صورت گرافیکی در اختیار محققین قرار دارد.

HEC SERIES:

بسته نرم افزاری ذکر شده با در اختیار داشتن نرم افازر متعدد قابلیت شبیه سازی بارش و رواناب، هیدرولیک جریان رودخانه، پخش سیلاب و غیره بر عهده گیرد.

 WATER GEMS:

این نرم افزار شبیه سازی جریان های تحت فشار همانند شبکه آب شهری را بر عهده دارد.

 SEWER GEMS:

این مدل شبیه سازی شبکه فاضلاب که به عنوان جریان ثقلی و لی در بستر یک لوله را شبیه سازی می نماید.

پایگاه های معتبر مقالات برای انجام پایان نامه مهندسی عمران

مهم ترین پایگاه های مقالات مهندسی عمران بر اساس سطح مقالات و تعداد ارجاعات به صورت زیر دسته بندی میشود:

Science Direct:

پایگاه الزویر یکی از مفیدترین منابع مقاله به حساب می آید که حوزه‌های مختلف علوم مهندسی، پایه، انسانی و پزشکی را شامل می شود.

Springer:

این پایگاه نیز همچون الزویر تمامی زمینه های علم را شامل می شود که به تازگی مقالات با کیفیتی در زمینه ی مهندسی عمران در آن به چاپ می رسد.

نحوه انجام پایان نامه مهندسی عمران

انجام پایان نامه عمران در پنج فصل نگارش می شود:

 • کلیات پایان نامه
 • مروری بر مطالعات پیشین
 • ارائه مکانیسم پیشنهادی برای رفع معضل پیشنهادی
 • مدلسازی
 • نتیجه گیری و پیشنهادات

۱- کلیات پایان نامه

این فصل از پایان نامه، حالت توسعه یافته پروپوزال نگارش شده است. شیوه نگارش این فصل به این صورت است که در ابتدا مقدمه ای کلی در ارتباط با موضوع مورد بحث، چالش های موجود بر سر راه و مکانیسم پیشنهادی در پاراگراف آخر می باشد. دیگر بخش های این فصل، شامل اهداف پایان نامه، ضرورت انجام پایان نامه و نوآوری های پایان نامه می باشد که با شرح و بسط بخشهای متناظر با این مطالب در پروپوزال، این بخش را نگارش می­کنیم. در پایان این فصل نیز در قالب بخش بندی پایان نامه، به صورت خلاصه و در ۵ یا ۶ خط به معرفی اجمالی تمامی فصول پایان نامه می پردازیم.

۲- مروری بر مطالعات پیشین

در این فصل ابتدا یک مقدمه کلی در ارتباط با سیستمها، تجهیزات، مکانیزمها، ساختارهای کنترلی و روشهای مورد استفاده در تحقیقات و مقالات پیشین ارایه می کنیم. این مطالب می تواند شامل موضوعات فرعی دیگری که مربوط به پایان نامه می باشد را نیز دربرگیرد، اما مطالب نگارش شده بایستی برخاسته از دل مقالات انجام شده در گذشته باشد.

بهتر است که این مقالات بیشتر از ژورنال ها انتخاب شود.

۳- ارایه مکانیسم پیشنهادی برای رفع معضل پیشنهادی

 • در این قسمت بایستی الگوریتم ها، مکانیسم ها و روش های پیشنهادی در راستای موضوع پایان نامه مطرح گردد.
 • قابل توجه است که بیش از ۹۵ درصد این بخش بایستی منحصرا مربوط به نویسنده و ایده وی باشد (یعنی تکراری نباشد).
 • در این قسمت فرمول بندی ها، ساختارهای کنترلی، فلوچارت ها و روند انجام شبیه سازی تشریح می شود.
 • برای نگارش این قسمت، توصیه می شود که مقاله ای که به عنوان مرجع اصلی کار برگزیده شده، به طور کامل مطالعه گردد،
 • مزایا و نوآوری های پیشنهادی از سوی ما در مقاله مورد نظر گنجانده شود
 • پیکربندی جدیدی برای مکانیسم ها و روابط موجود در مقاله در ذهن ایجاد شود.
 • سپس این مباحث در فصل سوم پیاده گردد.

نکته ای که باید به آن توجه کرد این است که پراکندگی ارجاعات در این فصل جالب نیست و بیشتر توصیه می شود بخش های این فصل در صورت نیاز به مرجع اصلی ارجاع داده شود. در پایان این فصل، پس از مطالعه حدود ۱۵ مقاله به روز و معتبر، نتایج کار هر یک را در یک پاراگراف سه سطری بیان می کنیم.

۴- مدل سازی

در این فصل، بایستی مکانیسم ها، ساختارهای کنترلی و روشهای ارایه شده در فصل سوم در یک محیط نرم افزاری پیاده سازی گردد. نتایج حاصل از مدلسازی استخراج گردد تا برتری کار ما نسبت به دیگر مطالعات انجام شده آشکار گردد. پیشنهاد می شود که نرم افزار انتخابی با توجه به موضوع پایان نامه انجام شود. شیوه نگارش این فصل به این صورت است که در ابتدا مقدمه ای در ارتباط با موضوع مورد نظر برای مدلسازی، نرم‌افزار به کار رفته و مشخصات سیستم کامپیوتری بیان می کنیم. سپس ورودی های مساله را بیان می کنیم. حال می توان برای آشکار شدن بهتر کارایی روش پیشنهادی، موضوع مورد نظر را در چندین سناریو یا حالت شبیه سازی کرد.

سپس نتایج مربوط به هر سناریو و حالت مطرح می گردد. در هر مرحله مقادیر عددی و شکل موج های حاصل شده تشریح می گردد و نشان داده می شود که بر اساس این خروجی ها چگونه معضل یاد شده در موضوع پایان نامه حل شده است.

۵- نتیجه گیری و ارائه پیشنهادات

در این فصل که شامل دو بخش اصلی است:

 • ابتدا در بخش نتیجه گیری در دو پاراگراف معضل مورد بحث پایان نامه را مطرح می کنیم
 • و سپس مکانیسم پیشنهادی برای رفع این مشکل را مطرح می سازیم.
 • در پاراگراف آخر نتایج حاصل از شبیه سازی را بیان می کنیم و بهبودی مساله را با استفاده از روش پیشنهادی خود توجیه می‌کنیم.
 • در قسمت پیشنهادات، نیز چندین طرح که موضوع پایان نامه را بهبود می بخشد، مطرح می کنیم.

امیدواریم خواندن این مقاله مفید برای انجام پایان نامه عمران باشد.

در صورتیکه تمایل به سفارش انجام پایان نامه عمران با مشاورین ما در راسا تماس حاص بفرمایید.

دیدگاه‌ها (0)

*
*

با ما در واتساپ در تماس باشید