مرکز مشاوره و راهنمایی انجام پایان نامه و سمینار

انجام پایان نامه مدیریت

مشاوره-انجام-پایان-نامه-مدیریت مشاوریاب

 در این مقاله موسسه راسا به بررسی انجام پایان نامه مدیریت ، انواع گرایش ها، پایگاه های معتبر و نرم افزارهای کاربردی این رشته می پردازد:

مقدمه

چگونه می‌توان معضل بیکاری را حل نمود؟

با مسأله سوءاستفاده‌ مالی و فساد اداری چه باید کرد؟

چرا کارکنان سازمان‌ها، گرفتار دلسردی، یأس و افسردگی می‌شوند؟

چرا در تعدادی از سازمان‌های ما از امکانات موجود به خوبی استفاده نمی‌شود؟

بسیاری از متخصصان علوم گوناگون، به ویژه صاحب نظران علوم انسانی درپاسخ به این سؤال‌ها می‌گویند که کلید معمای مشکلات سازمان‌های هر جامعه “مدیریت” است.

هدف از این رشته عبارت است از:

تربیت سرمایه انسانی متخصص جهت ایجاد پایگاه اطلاعات و سیستم های اطلاعاتی در سازمان ها که به تصمیم گیری کارآمدتر و اثربخش تر مدیران منتهی می شود .

انجام پایان نامه مدیریت در تمامی گرایش ها

رشته مدیریت دارای گرایش های متعددی است که مهم ترین رشته های آن در ایران عبارتند از:

 • مدیریت‌ بازرگانی‌،
 • مدیریت مالی،
 • مدیریت دولتی،
 • مدیریت صنعتی،
 • مدیریت بیمه،
 • مدیریت تکنولوژی،
 • مدیریت اجرایی،
 • مدیریت کارآفرینی،
 • مدیریت فناوری اطلاعات

انجام پایان نامه مدیریت بازرگانی

این گرایش از رشته مدیریت از قدیمی ترین گرایش های مدیریت می باشد.

هدف از این رشته عبارت است از آشنایی دقیق با وظایف اساسی سازمانهای بازرگانی، افزایش مهارت و توانایی دانشجویان در شناخت مسائل مبتنی به مدیریت، جمع آوری و تجزیه و تحلیل اطلاعات مربوط به هر یک از این مسائل، ارزیابی راه حلهای مختلف در مورد هر مسأله و تصمیم گیری و اجرای تصمیمات متخذه. در این دوره دانشجویان با فراگیری نظریه های نوین مدیریت بازرگانی قادر خواهند شد تا به عنوان محقق به پژوهش پرداخته و با تجزیه و تحلیل تخصصی مسائل مدیریتی به اداره موفقیت آمیز سازمان ها کمک نمایند.

انجام پایان نامه مدیریت مالی

 • یکی از گرایش های پرطرفدار مدیریت است.
 • مدیریت مالی مدیریت اثربخش و کارا پول (وجوه/منابع مالی) به منظور دست یابی به اهداف سازمان را مدیریت مالی گویند.
 • مدیریت مالی دربرگیرنده چگونگی افزایش سرمایه (تامین مالی)، و نحوه تخصیص آن است (به عنوان مثال بودجه بندی سرمایه‌ای).
 • این امر تنها مختص بودجه بندی منابع بلند مدت نیست؛ بلکه منابع کوتاه مدت مانند دارایی‌های جاری را نیز در بر می‌گیرد.
 • همچنین با سیاست توزیع سود سهامداران نیز مرتبط است

انجام پایان نامه مدیریت دولتی

رشته مدیریت دولتی همان رشته اداره امور عمومی (علوم اداری) قدیم می‌باشد که شامل امور اداری و مالی و … می‌شود.

مدیریت دولتی که در گذشته به سبب قدمت زیاد این رشته به‌عنوان اداره امور عمومی شناخته می‌شد، قدیمی‌ترین گروه در رشته‌های مدیریت به‌شمار می‌آید، در فاصله سال‌های ۱۳۳۳ الی ۱۳۴۱ به سبب ایجاد رشته‌های مختلف علوم اداری، این گروه، از رشته علوم سیاسی جدا شده و از سال ۱۳۴۱ تا به حال به‌طور مستقل در دانشکده مدیریت که تا سال ۱۳۷۴ ارائه شده‌است.

انجام پایان نامه مدیریت صنعتی

هدف از تشکیل این دوره گرایش مدیریت نیروی انسانی متخصص مورد نیاز صنایع تولیدی و خدماتی ، موسسات و شرکت های دولتی و خصوصی است.

در این دوره دانشجویان با فراگیری نظریه های نوین مدیریت صنعتی قادر خواهند شد تا به عنوان محقق به پزوهش پرداخته و با تجزیه و تحلیل تخصصی مسائل مدیریتی به اداره موفقیت آمیز سازمان ها کمک نمایند.

انجام پایان نامه مدیریت تکنولوژی

این رشته یک تخصص میان رشته ای می باشد که بین علوم مختلف از جمله علوم طبیعی ، اجتماعی ، تجزیه صنعتی ، تئوری کسب و کار و مهندسی ارتباط برقرار می نماید

اهداف اصلی دوره از این قرارند:

۱-توسعه و گسترش تواناییها و قابلیتهای نیروی انسانی برای مدیریت تکنولوزی از طریق آموزش و تربیت نیروهای گزینش شده

۲-تربیت متخصص برای واحدهای صنعتی و اقتصادی کشور جهت استفاده بهینه از تواناییها و پتانسیلهای علمی و تکنولوژیکی کشور در زمینه انتخاب و انتقال و جذب و توسعه سریع تکنولوژی ها، انجام نوآوریهای بهینه و ایجاد محصول و فرایندهای نو با هدف رقابت در بازارهای جهانی ، چگونگی انتخاب و اجرای پروژه های تحقیقاتی و اتمام و خروج از پروژه بطور سریع و موثر همراه با کاهش زمان تحقیق و توسعه و تولید.

۳- پرورش کادر متخصص در یکپارچه سازی علوم پایه و مهندسی و دانش و روشهای مدیریت.

انجام پایان نامه مدیریت بیمه

با توجه به این که بیمه در زمان حال بسیار با اهمیت است، رشته مدیریت بیمه نیز رشته تقریباً جدیدی می باشد که جای خود رو بین گرایش های مدیریت باز کرده است. هدف این رشته تربیت متخصصانی است که به همه امور بیمه ای مسلط باشند و در جهت رونق صنعت بیمه تلاش کنند. امروزه به جز بیمه های دولتی بیمه های خصوصی هم در حال ایجاد شدن هستند و بازار کار این رشته نسبتا خوب است.

انجام پایان نامه مدیریت اجرایی

دوره کارشناسی ارشد به منظور پرورش کادر مدیریت اجرایی بنگاههای تولیدی و خدماتی خصوصی، تعاونی و دولتی و نیز تأمین مدیر برای طرحهای بزرگ عمرانی تهیه و تدوین شده است.

هدف از این رشته، برنامه بهبود نظام مدیریت در سطح واحدهای تولیدی و خدماتی است.

انتشار می رود فارغ التحصیلان با گذراندن این دوره به حرفه مدیریت تسلط بیشتری یافته و با استفاده از فنون و تئوریهای جدید وظایف خود را در سطحی بهتر ازر سابق انجام دهند و پس از کسب تجربیات بیشتر مسئولیتهای مهمتری را در سطوح بالاتر مدیریت عهده دار گردند. در حال حاضر در دانشگاهها این رشته عموما بدون ذکر گرایش پذیرش می شود. لیکن گرایش های تعریف شده آن شامل

۱-مدیریت استراتژیک،

۲- مدیریت تولید و عملیات و

۳-بازاریابی و صادرات می شود.

انجام پایان نامه مدیریت کارآفرینی

مدیریت کارآفرینی عبارت است از مجموعه ای از نظریه ها، فنون و روشهای هدایت اثربخش فعالیتهای کارآفرینی.

هدف از اجرای دوره کارشناسی ارشد کارآفرینی تأمین نیروی انسانی متخصص مورد نیاز مدیریت فعالیتهای کارآفرینی در بخش خصوصی دولت و بخش عمومی ، تربیت سیاست گذاران و کارشناسان کارآفرینی و مشاورین راه اندازی و توسعه کسب و کارهای کوچک و متوسط می باشد.

انجام پایان نامه مدیریت فناوری اطلاعات

هدف از این رشته عبارت است از:

 • تربیت سرمایه انسانی متخصص جهت ایجاد پایگاه اطلاعات و سیستم های اطلاعاتی در سازمان ها که به تصمیم گیری کارآمدتر و اثربخش تر مدیران منتهی می شود.
 • دانشی میان رشته‌ای است که در آن، تمام منابع فناوری، مطابق با نیازها و اولویت‌های فناورانه نوین، اداره می‌شود.
 • این منابع ممکن است شامل سرمایه‌گذاری‌های محسوس مانند نرم‌افزار، داده‌ها، شبکه و امکانات مرکز داده که توسط کارکنان از آن منابع نگهداری می‌شود، باشد.
 • مسئولیت مدیریت فناوری اطلاعات در یک شرکت شامل بسیاری از توابع اساسی مدیریت‌هایی، مانند بودجه، نیروی انسانی و سازماندهی و کنترل می‌باشد که همراه با موارد که به تکنولوژی مربوط می‌باشد، مانند مدیریت تغییر، طراحی نرم‌افزار ، برنامه‌ریزی شبکه، پشتیبانی فنی و غیره می‌باشد.

بهترین موسسه انجام پایان نامه مدیریت

موسسه راسا با کادری متشکل از دانشجویان و فارغ التحصیلان ممتاز دانشگاه های تهران مفتخر است که بیش از ۱۰سال به مشاوره و امور مربوط به انجام پایان نامه مدیریت در مقطع کارشناسی ارشد و رساله دکتری در تمامی گرایش های مدیریت اعم از بازرگانی، مالی، دولتی، صنعتی و غیره مشغول است. شما دانشجوی عزیز می توانید با خیالی آسوده تمامی مراحل مربوط به مشاوره و انجام پایان نامه مدیریت و انجام رساله دکتری مدیریت خود را به کارشناسان ما بسپرید. همکاران ما موظف هستند که شما دانشجوی عزیز را از بدو شروع به کار پایان نامه تا پس از انجام فرآیند دفاع به شکلی مطلوب همراهی و همیاری نمایند.

نرم افزارهای کاربردی برای انجام پایان نامه مدیریت

نرم افزار MATLAB :

نرم افزاری مطلوب برای برنامه نویسی و محاسبات در تمامی شاخه های رشته مدیریت می باشد.

نرم افزار SPSS :

 • نام یک خانواده نرم‌افزار رایانه‌ای است که برای تحلیل‌های آماری به کار می‌رود.
 • «اس‌پی‌اس‌اس» مخفف «بسته آماری برای علوم اجتماعی» است.
 • «اس پی اس اس» از جمله نرم‌افزارهایی است که برای تحلیل‌های آماری در رشته مدیرت، به صورت بسیار گسترده‌ای استفاده می‌شود.

 نرم افزار Smart-PLS :

نسل دوم مدلسازی معادلات ساختاری معروف به رویکرد حداقل مربعات جزئی یا رویکرد مبتنی بر واریانس برای تحلیل داده های جمع آوری شده فرآیندی مشابه ولی متفاوت با تکیه بر محدودیت های رویکرد مبتنی بر کواریانس ارائه نمود.

نرم افزار PLS کاربردی ترین نرم افزار نسل دوم مدلسازی معادلات ساختاری است.

نرم افزار SAS :

 • نرم‌افزار ساس یا نرم‌افزار سس یک نرم‌افزار آماری است که برای تجزیه وتحلیل‌های آماری به کار می‌رود.
 • نام این نرم‌افزار مخفف Statistical Analysis System می‌باشد.
 • این نرم‌افزار به لحاظ محاسباتی بسیار قدرتمندتر از نرم‌افزارهای آماری دیگر چون SPSS و S-PLUS می‌باشد.
 • نسخه‌های مختلفی از این نرم‌افزار اریه گردیده که جدیدترین نسخه نسخه ۹٫۲ می‌باشد.
 • یکی از نقاط قوت این نرم‌افزار این است که به کاربران اجازه می‌دهد که تحلیل‌های آماری را در هر سطحی از پیچیدگی انجام دهند.

نرم افزار Minitab :

مینی‌تب یک نرم‌افزار کنترل کیفیت آماری و مناسب برای پروژه‌های شش سیگما و بهبود کیفیت می‌باشد.

این نرم‌افزار به عنوان یکی از نرم‌افزارهای تخصصی آمار برای کنترل کیفیت، کار بر روی اعداد و تجزیه و تحلیل داده‌های خام شناخته شده است و در بسیاری از واحدهای صنعتی بزرگ و کوچک مورد استفاده قرار می‌گیرد و به وسیله آن می‌توان با تجزیه و تحلیل داده‌های آماری به طراحی آزمایش پرداخت.

نرم افزار AMOS :

این نرم افزار را می توان یکی از موفق ترین نرم افزارهای کامپیوتری دانست که به طور خاص برای مدل سازی معادله ساختاری طراحی شده اند. نرم افزار آموس (ایموسAmos) نرم افزاری برای مدل سازی معادلات ساختاری است که مدل سازی معادله ساختاری را به شیوه ای ترسیمی ارائه می دهد، به نحوی که می توان به سرعت مدل ها را تعریف کرد، محاسبات را انجام داد و در صورت نیاز آن ها را به سادگی اصلاح کرد.

انجام پایان نامه مدیریت آموس ابی

نرم افزار EViews :

نرم افزار Eviews یکی از نرم افزارهای تخصصی در زمینه بکارگیری روش های اقتصاد سنجی بویژه روشهای جدید ان می باشد. چنانچه محقق اقتصادی بخواهد بطور جدی در زمینه تحقیقات اقتصادی فعالیت نماید ضروری است در کنار اموزش تکنیک های جدید اقتصاد سنجی با نرم افزارهای با قابلیت نظیر Eviews نیز اشنا شوند.

نرم افزار LISEREL :

لیزرل یک محصول نرم افزاری است که به منظور برآورد و آزمون مدلهای معادلات ساختاری طراحی و از سوی “شرکت بین المللی نرم افزار علمی” به بازار عرضه شده است. این نرم افزار با استفاده از همبستگی و کوواریانس اندازه گیری شده، می‌تواند مقادیر بارهای عاملی، واریانسها و خطاهای متغیرهای مکنون را برآورد یا استنباط کند و از آن می‌توان برای اجرای تحلیل عاملی اکتشافی، تحلیل عاملی مرتبه دوم، تحلیل عاملی تاییدی و همچنین تحلیل مسیر (مدل یابی علت و معلولی با متغیرهای مکنون) استفاده کرد.

نرم افزار Gamz :

یکی از پر کاربرد ترین نرم­افزارهای بهینه سازی، نرم افزار Gamz است که حوزه های مختلفی از علم را شامل می شود که بیشترین کاربرد آن در رشته مدیریت در جهت انجام مدیریت برنامه ریزی خطی است.

نرم افزار Stata:

(استاتا) یک برنامه آماری چند منظوره است که اولین نسخه آن در سال ۱۹۸۵ عرضه شد. این برنامه بین دانشگاهیان و موسسه‌های آکادمیک سراسر دنیا کاربرد فراوان دارد. اکثر کاربران این نرم‌افزار محققینی می‌باشند که در رشته‌های اقتصاد، جامعه شناسی، مدیریت مالی مشغول به پژوهش و تحقیق می‌باشند. از جمله قابلیت‌های آن می‌توان به مدیریت داده‌ها، تجزیه تحلیل آماری، ترسیم نمودار، شبیه سازی و برنامه نویسی به صورت دلخواه اشاره نمود.

پایگاه های معتبر مقالات برای مشاوره پایان نامه مدیریت

مهمترین پایگاه های مقالات رشته مدیریت بر اساس اثربخش بودن، سطح مقالات و تعداد ارجاعات بصورت زیر دسته بندی میشود:

Emerald: ین پایگاه علمی متعلق به انتشارات معروف امرالد است و به ارائه منابع علمی تخصصی (کتاب و نشریه) در حوزه های موضوعی مدیریت، علم اطلاعات و دانش شناسی، اقتصاد، مدیریت دانش و اطلاعات، حسابداری، تجارت، گردشگری و حمل و نقل می پردازد.
Science Direct: پایگاه الزویر نیز یکی از دیگر از مفیدترین منابع مقاله به حساب می آید که حوزه های مختلف مدیریت،علوم انسانی و غیره را شامل می شود.
Springer: این پایگاه نیز همچون الزویر تمامی زمینه های علم را شامل می شود که به تازگی مقالات با کیفیتی در زمینه ی رشته مدیریت در آن به چاپ می رسد.

نحوه انجام پایان نامه مدیریت

انجام پایان نامه مدیریت در پنج فصل نگارش می شود:

 • کلیات پایان نامه
 • مروری بر مطالعات پیشین
 • ارایه ی روش های آماری و شبیه سازی
 • شبیه سازی و تجزیه و تحلیل آماری
 • نتیجه گیری و پیشنهادات

۱- کلیات پایان نامه

 • این فصل از پایان نامه، حالت توسعه یافته پروپوزال نگارش شده است.
 • شیوه نگارش این فصل بدین صورت است که در ابتدا مقدمه ای کلی در ارتباط باموضوع مورد بحث، چالشهای موجود بر سر راه و مکانیسم پیشنهادی در پاراگراف آخر میباشد.
 • دیگر بخش های این فصل، شامل اهداف پایان نامه، ضرورت انجام پایان نامه و نوآوری های پایان نامه می باشد
 •  با شرح و بسط بخشهای متناظر با این مطالب در پروپوزال، این بخش را نگارش می­کنیم.
 • در پایان این فصل نیز در قالب بخش بندی پایان نامه، بصورت خلاصه و در ۵ یا ۶ خط به معرفی اجمالی تمامی فصول پایان نامه میپردازیم.

۲- مروری بر مطالعات پیشین

 • در این فصل ابتدا یک مقدمه کلی در ارتباط با روشهای مورد استفاده در تحقیقات و مقالات پیشین ارایه می کنیم.
 • این مطالب می تواند شامل موضوعات فرعی دیگری که مربوط به پایان نامه می باشد را نیز در بر گیرد، اما مطالب نگارش شده بایستی برخاسته از دل مقالات انجام شده در گذشته باشد.
 • نکته ای که باید در این قسمت مورد توجه قرار گیرد، استفاده از مقالات به روز از پایگاه های معتبر باشد.
 • بهتر است که این مقالات بیشتر از ژورنالها انتخاب شود.

۳- ارائه روش های های آماری و شبیه سازی

پس از اینکه پژوهشگر در فرآیند پژوهش با چارچوب نظری موضوع پژوهش آشنا شد و پژوهش‌‌های مرتبط با موضوع را مورد بررسی قرار داد، خواهد توانست با دیدگاهی وسیع‏تر و ابعادی جدیدتر به موضوع پژوهش خود بپردازد. بر این مبنا خواهد توانست بر اساس چارچوب نظری پژوهش و روش‌‌های به کار گرفته شده در پژوهش‌های قبلی، روش مناسب را انتخاب و به نتایج بهتری دست یابد. در این فصل ابتدا روش پژوهش به کار رفته در این پژوهش شامل نوع پژوهش، فرضیه‌های پژوهش، قلمرو پژوهش، جامعه و نمونه آماری و نحوه گردآوری داده‌ها عنوان شده و سپس به بیان مدل‌ها و تعریف متغیر‌های مورد بررسی پرداخته می­شود.

در نهایت روش‌های آماری به کار رفته برای آزمون فرضیه‌های پژوهش تشریح می­گردد.

۴-شبیه سازی و تجزیه و تحلیل آماری

 • تجزیه و تحلیل داده های جمع آوری شده با ابزارهای معتبر، یکی از پایه های اصلی هر مطالعه و بررسی است.
 • هدف از تجزیه و تحلیل، ارائه نتایج به شکلی قابل فهم و قابل تفسیر است.
 • در این مرحله از پژوهش، فرضیه های تحقیق مورد آزمون و تجزیه و تحلیل قرار می گیرد.
 • محقق بر اساس نتایج آماری حاصل شده برای تأیید یا رد فرضیه های پژوهش داوری می کند.
 • این فصل اختصاص به پردازش داده ها، آزمون فرضیه ها و ارائه نتایج دارد.
 • بر این مبنا، ابتدا آمار توصیفی از مقادیر محاسبه شده برای متغیرهای پژوهش ارائه شده است.
 • در ادامه از طریق آمار  استنباطی به تجزیه و تحلیل داده ها پرداخته خواهد شد.

۵- نتیجه گیری و ارائه پیشنهادات

 • این فصل شامل دو بخش اصلی است:
 • ابتدا در بخش نتیجه گیری در دو پاراگراف معضل مورد بحث پایان نامه را مطرح می کنیم
 • و سپس مکانیسم پیشنهادی برای رفع این مشکل را مطرح می سازیم و در پاراگراف آخر نتایج حاصل از تجزیه و تحلیل آماری را بیان می کنیم و بهبودی مساله را با استفاده از روش پیشنهادی خود توجیه می کنیم.
 • در قسمت پیشنهادات، نیز چندین طرح که موضوع پایان نامه را بهبود می بخشد، مطرح می کنیم.

امیدواریم خواندن این مقاله مفید برای انجام پایان نامه مدیریت باشد.

در صورتیکه تمایل به سفارش مشاوره پایان نامه مدیریت و انجام رساله دکتری مدیریت دارید با شماره های درج شده در سایت راسا تماس حاصل فرمایید.

دیدگاه‌ها (0)

*
*

با ما در واتساپ در تماس باشید